X

چگونه پانو جایگزین دستگاه پوز سیار می‌شود

پانو به سه دسته از مشتریان خدمات میدهد مشتریان بزرگ که دسترسی به سورس برنامه خود دارد و می‌توانند با بستری که پانو در اختیار آنها قرار میدهد، دستور پرداخت به مشتری ارسال کنند. 

دسته دوم مشتریان متوسط هستند که دسترسی به سورس برنامه‌های خود ندارند و میخواهند از بستر پانو استفاده کنند.

دسته سوم مشتریان مشترین کوچک هستند که میخواهند از تلفن همراه خود به عنوان دستگاه پوز استفاده کنند.

 

چگونگی جایگزینی پانو به عنوان دستگاه پوز سیار برای مشتریان سازمانی و بزرگ 

ابتدا باید یک درگاه پرداخت اینترنتی برای آن سازمان ایجاد شود که مبالغ پرداختی مستقیما وارد حساب آن شرکت شود. برای این منظور لازم است تا مدارک مورد نیاز جهت ایجاد درگاه را از بخش پذیرندگان  سایت پانو را مطالعه کرده و آنها تهیه و ارسال نمایید. پس از تایید مدارک با توجه به اینکه این شرکت پرداخت یار رسمی بانک مرکزی است، درگاه پرداخت ایجاد می شود.

در مرحله بعد پانو با رائه یک API به این دسته از مشتریان این امکان را میدهد که از این API در فرایند‌های داخلی نرم‌افزار سازمان خود استفاده کرده و به جای ارسال دستگاه پوز سیار به مشتری به صورت نرم‌افزاری اقدام به ارسال دستور پرداخت به مشتری نمایند و پس از انجام پرداخت توسط مشتری، به سیستم نرم افزاری آن سازمان اطلاع رسانی می‌شود و  فرآیندهای آن تکمیل میگردد. 

 

چگونگی جایگزینی پانو به عنوان دستگاه پوز سیار برای مشتریان متوسط

ابتدا باید یک درگاه پرداخت اینترنتی برای آن شرکت ایجاد شود که مبالغ پرداختی مستقیما وارد حساب آن شرکت شود. برای این منظور لازم است تا مدارک مورد نیاز جهت ایجاد درگاه را از بخش پذیرندگان  سایت پانو را مطالعه کرده و آنها تهیه و ارسال نمایید. پس از تایید مدارک با توجه به اینکه این شرکت پرداخت یار رسمی بانک مرکزی است، درگاه پرداخت ایجاد می شود.

با توجه به اینکه این دسته از مشتریان دسترسی به سورس برنامه خود ندارند تا از API پانو استفاده کنند، میتوانند از بستر وب پانو، به جای ارسال دستگاه پوز سیار، برای ارسال دستور پرداخت استفاده کنند و پس از پرداخت از طریق پنل گزارشات پانو قادر خواهند بود تا گزارشات مناسب را مشاهده کنند.

 

 

چگونگی جایگزینی پانو به عنوان دستگاه پوز سیار برای مشتریان کوچک

این دسته از مشتریان مشتریانی هستند که میخواهند از تلفن همراه خود به عنوان دستگاه پوز استفاده کنند.  برای تبدیل موبایل به دستگاه پوز ابتدا لازم است تا مدارک مورد نیاز جهت ایجاد درگاه را از بخش پذیرندگان مطالعه کرده و آنها تهیه و ارسال نمایید. پس از تایید مدارک درگاه پرداخت ایجاد می شود.

سپس نرم افزار پانو را دانلود کرده و بر روی گوشی خود نصب کنید. در بخش ارسال دستور پرداخت شما قادر خواهید بود تا برای مشتریان خود دستور پرداخت به همراه جزئیات با مبلغ دلخواه ارسال کنید.

پس از ارسال دستور پرداخت  چنانچه مشتری برنامه پانو را داشته باشد داخل آن این دستور پرداخت را دریافت خواهد کرد و می‌تواند آن را پرداخت نماید و یا برای پرداخت توسط دیگران آن به شخص دیگری ارسال کند.

چناچه برنامه پانو را نصب نداشته باشد مشتری یک پیام کوتاه حاوی لینک پرداخت دریافت خواهد کرد پس از لمس لینک به صفحه نمایش جزئیات هدایت خواهد شد و پس مشاهده توضیحات اقدام به پرداخت می کند.

پس از انجام پرداخت، به تلفن همراه ارسال کننده یه پیام آگاه‌سازی ارسال خواهد شد و به وی اطلاع داده خواهد شد.

در ضمن برای مشاهده جزئیات پرداخت، یک پنل گزارش گیری در اختیار پذیرنده قرار خواهد گرفت که اطلاعات دستور پرداخت های ایجاد شده و وضعیت تسویه آنها را نمایش خواهد داد.

دی ان ان